SB

9. června 2008 v 21:04 | Hannah x) |  •Blog's sky
Kde jsem pečená vařená

Blog mojí nejlepší kamarádky, která píše své neuvěřitelné příběhy o lásce, o legendách, kouzlech i zajímavostech normálního života. Je to autorka nádherné série Jil. Právě píše druhý díl a věřím, že si ji všichni zamilujete. Píše také Čarokouzlenky, což je, jak už název napovídá, kouzelný příběh o malých vílách a jejich nepřátelích. Všechny její výtvory jsou úžasné. Její velká sbírka krásných layoutů vypovídá za všechno. Jedna z nejlaskavějších a nejinteligentnějších osob, které jsem za svůj život poznala.

Tak tento blog jistě všichni znáte. Slavná povídkářka Ajvita. Píše své příběhy ze světa Harryho Pottera. I svou vlastní Fantasy tvorbu, která je mimochodem úžasná. Takže kdo ji nezná, přečtěte si jednu kapitolu z čehokoli. Dostane vás stejně, jako všechny ostatní.

Také povídkářčin blog. Píše opravdu poutavě. Její povídky jsou opět FF z dob Pobertů i Harryho Pottera. A můžu ji přiřadit jako jednu ze svých nejoblíbenějších. Také napsala jednu povídku společně s povídkářkou TePou, pod názvem Eillen. Ta povídka byla prostě fascinující. Její povídky jsou originální a rozhodně všem doporučuji.

Píše povídky jako je například Dcéra ropuchy, nebo Cesta k spomienkam. Tu poslední zmiňovanou mám nejradši. U této povídky sice musíte trochu více zapojit mozek, abyste všechno pochopili, ale když to pochopíte, uznáte sami, že to za tu námahu rozhodně stálo.

Tady bych se pozastavila. Tato povídkářka, ač píše také FF z doby Pobertů, patří k jedněm z nejoriginálnějším a nejlepším. Její povídky mají vždy nějaký hlubší smysl, vždy je tam něco, co ještě vyjde na povrch. Píše nádherně. Všechny její povídky jsou nezapomenutelné. Její povídky, jako je například angels never cry, nebo pod květy slunečnic, pohádka o bolesti, všechny mají v sobě to její spisovatelské kouzlo. A myslím si, že jestli jí někdo nevydá knížku, tak k ní bude život velmi nespravedlivý. Mám pocit, že někdy ji už není -náct, ale -cet. :) Když mluví tak... Posuďte sami a něco si přečtěte.

Tak tahle povídkářka píše snad všechno... Mám takový pocit. :) Jak povídky s námětem Pobertů, nebo vlastní příběhy, jsou výborné. Její asi nejznámější povídka je Zaslúžiť si Happyend. A pokud chce někdo číct něco jako knihu, určit sáhněte po tomhle. Právě píše pokračování pod názvemÉrase una vez, neboli "Bylo nebylo". :) Takže určitě doporučuji.

Nejlepší na tomto spojení dvou povídkářek bylo, že jsem je zprvu navštěvovala obě, jak Cihalemu, tak Jayne. A to jsem ani nevěděla, že se nějak znají. :D Ale odbočuji... Prostě se spojily a vznikl blog Mija74. Obě píšou skvěle. Myshelina (Cih) povídka Záškodníčka je, jak si určitě domyslíte, z doby Pobertů. A Jayina Spoměň si taky. myslím, že udělaly dobře, že se spojily. No... posuďte sami. (Jejich minulé blogy: Jayne a CiHaLeMa)

Tak tady spojení proběhlo jinak. Znala jsem jenom Baruuss. MarkétKu, se kterou se spojila, jsem neznala. Ale oběma to taky prospělo. Baruuss konečně opět píše. A MarkétKu jsem poznala taky. :) Baruuss píše povídku Život jedné rusovlásky a má dokončenou povídku Jsem ze všeho jelen, kde nás všechny celou dobu tahala za nos. :D Ještě teď na to vzpomínám. Takže určitě shlédněte i tento úžasný blog. (Minulý blog od Baruuss)

Tato autorka je také jedna z mých nejoblíbenějších. Píše povídky z doby Pobertů a musím uznat, že vynikající. I když k povídkám, které mám nejraději, moc kapitoly nepřidává, přidává i k těm ostatním. :) Nejoriginálnější je její povídka Pouta minulosti. Tu mám taky nejraději. :) Ale přečtěte si i ostatní, ty taky stojí za to!

Je to autorka těch nejkrásnějších a nejdojemnějších jednorázovek, které jsem kdy četla. Píše i Kapitolové povídky, ale jednorázové jsou takové typičtější, pro ni. :) Moc jich sice nemá, ale rozhodně doporučuji přečíst její poslední: Konec!

Povídkářka, která už dlouho nenapsala svou vlastní kapitolu (To má být pokárání:] ). Četla jsem její povídku Cesta bolesti, z dob Pobertů, a je vážně skvělá. Jen kdyby ji MarryT nepřepisovala a neskončila u nějaké třetí kapitoly, viď? Ale i tak doporučuji i ostatní. (Já se vůbec nezlobím...)

Měla jsem hrozně ráda její FF povídku na téma Harryho Pottera Světlo pochodně. Právě píše druhý díl, ke kterému jsem se ještě nedostala, ale věřím, že bude stejně skvělý, jako díl první. Pak má rozepsanou i vlastní tvorbu pod názvem Bolest v srdci. Ta je taky úžasná. Jinak píše krásné básničky.

Píše už pěkně dlouho, dva roky. A za tu dobu stihla napsat spoustu kapitol. Její povídka Nejsme si souzeni je asi nejdelší. A tu jsem dočetla do té kapitoly, kterou skončila. Je to jedna z nejoriginálnějších povídek, co jsem kdy četla. A upřímně doufám, že sek ní ještě dostane.

Krev se nezapře... Je to sestra Ajvity. U ní najdete nespočet už dokončených, nebo načatých povídek. Nejvíc mě zaujala její série povídek Demolice po frnacouzsku. Kde se nachází rodina Fowlů. Můžete jen hádat s čím to souvisí. :D Mimochodem, stejně nadaná, jako její sestra. Skvělé povídky.

Její blog bude slavit roční založení. Píše povídky z dob Pobertů a můžu doporučit již delší dobu rozepsanou Zoznámťe sa, Terry Black. Posuďte sami, jak se vám bude zamlouvat. :)

Je to blog pěti autorek. LG, Aoi, Lokin, Berage, a Štwepy. A můžu všem doporučit všechno z jejích tvorby. Najdete tady básničky, povídky, asijskou muziku atd... Prostě stránka se vším možným. :)

Jak už napovídá název jejího blogu, nebo jména. Když se potřebuji zasmát, jdu právě tady. M. píše povídky tak nějak, že se u toho válím smíchy pod stolem... Těžko říct, jak to dělá, snad to zjistíte vy, když si něco přečtete.

Tak u ní jsem nejdříve přečetla jenom pár řádků, ale dostaly mě. Jestli vás její povídky nevtáhnou do děje, tak jako mě, tak nevím co je špatně. Sice je teprve na začátku vši tvorby, ale přesto... :)

Tak tato povídkářka také začíná. Ale zajímavě vypadá její povídka Krev, život, přátelství. Co víc si přát.. Takže určitě shlédněte.

Tyto povídkářky jsou teprve na začátku své kariéry, ale přesto u nich najdete rozepsanou kapitolovku We are sisters, která rozhodně stojí za přečtení. Je to jejich osobní tvorba, žádná FF. Zkoukněte i jejich krásný design, hodící se k jejich příběhu!

Skončila.
Milovala jsem její dokončenou povídku Zakázané ovoce. Byl to pro mě zázrak, že jsem ji ještě stihla v psacím stádiu. Její blog je jako Archiv. Přečtěte si ji... Stojí to za to.

Skončila.
Zase pro pitomost. Opět: škoda.
Skončila.
Její povídky měly šmrnc. Něco co mě rozesmálo, i rozbrečelo. Archiv, prohlédněte si ho...

Blog jedné úžasné osoby o světě na place. Dočtete se tam jak o novinkách z filmového světa Harryho Pottera, tak Twilight a tomu podobné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Klikni, pokud si tady byl/a :))

Klik

Komentáře

1 Baruuss Baruuss | Web | 11. června 2008 v 16:46 | Reagovat

Ahoj. Napsala jsi mi na blog komentář a jsem ti za to hrozně vděčná. Chtěla bych se s tebou spřátelit, jestli teda chceš. Byla bych moc ráda!

2 Hannah x) Hannah x) | 11. června 2008 v 19:05 | Reagovat

Jj jasně mocko ráda...:)))

3 Marťa Marťa | Web | 19. prosince 2009 v 22:50 | Reagovat

Některé blogy mě fakt zaujaly. Díky tobě jsem si rozšířila obzory  :-).

4 Annah Annah | Web | 1. ledna 2010 v 15:07 | Reagovat

jéé tohle jsem dlouho hledala...nějaký soubor povídkářů a povídek,který bych bezezbytku využila..musím totiž všecko přečíst ;)..jinak moc děkuji za ta pochvalná slova u mého odkazu..hrozně moc mě to potěšilo a zahřálo u srdce..poslední dobou jsem nějak neměla na nic náladu a ani s mi nic nechtělo psát.ale tvoje slova mi vlila šťávu..říkám si,někoho to co jsem napsala zaujalo..a kyž chci aby se ještě někdy dostavil tenhle hřejivý pocit u srdce,musím psát dál..a tak se tedy v nejbližší době dokopu k kapitolce k SVL a asi zveřejním i něco nového co mám v počítači jen uložného..a že toho není málo..jen sem líná to přepisovat a zveřejňovat..takže ještě jednou ti moc děkuji a až na blog něco přidám,kdyžtak ti písnu do komentů..PS: myslím,že už sem se vykecala a uděkovala a tak frčíím,,  :-D  :-D  :-x

5 Generation of Marauders (Angie) Generation of Marauders (Angie) | E-mail | Web | 7. prosince 2010 v 20:50 | Reagovat

Ahoj. Netušila jsem, kde ti napsat vzkaz, tak doufám, že ti to tady nebude vadit.
Holky se dívaly na tvůj blog a souhlasily, takže budeme moc rády, když se k nám přidáš. Jen bych tě poprosila o e-mail (je dost možné, žes ho někde psala, ale já jsem dost nevšímavá :D, hlavně k večeru), abych ti mohla napsat heslo.
Angie

6 Generation of Marauders (Angie) Generation of Marauders (Angie) | Web | 13. prosince 2010 v 15:12 | Reagovat

Tak jsem zase tady :-D
Posílala jsem ti mail na adresu, kterou jsi připsala do komentáře, ale vrátilo se mi to zpátky s tím, že to nejde doručit. Nemáš ještě nějaký jiný?
Anebo mi rovnou napiš na můj: angel303@seznam.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Anouk - Michel

Layoutový blog

Soft Memories

Jsem členem